Единици TKT-800-тите камион ладење

Краток опис:

■ Specifications TKT-800S is specialized for 25-35m3 refrigerated truck body to keep fresh, powered by sub engine and standby. It can greatly reduced the equipment failure probability. Two kinds of driven models ensure the normal working condition.  It has great advantages in fuel saving, environmental and highly efficient. 1. Stream Line Design to Apply All Kinds of Van Appearance & Truck Body; 2. Big Cooling Capacity & Reliable Performance to Stand Against Hot & Dusty Climatic ...


 • Име на производ: Камион Ладење единица - TKT-800-тите
 • Тип: моторно возило управувано компресори
 • Структура: Камион тело, монтирани на предниот панел Инсталација
 • Компресор: FK30 / 235TK
 • Волумен на садот: 25 CBM-35 CBM (-20 ℃)
 • Контролор: Digital, во кабината
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации
  TKT-800S is specialized for 25-35m3 refrigerated truck body to keep fresh, powered by sub engine and standby. It can greatly reduced the equipment failure probability. Two kinds of driven models ensure the normal working condition.  It has great advantages in fuel saving, environmental and highly efficient.
  1. тек линија дизајн да се аплицира на сите видови на Ван Изглед и камион тело;
  2. Голем капацитет за ладење и сигурен перформанси за да се спротистави топла и правливи Климатски состојба;
  3. Инсталиран со многу видови на уреди за заштита на безбедноста;
  4. Со стандардна конфигурација и контрола на собирање;
  5. Два вида на управувано модел: под моторот и режимот;
  6. 36 месеци гаранција време по породувањето;
  ■ Технички податоци
  ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ
  NO. предмети податоци
  1 Име на производ Diesel Engine Refrigeration Units — TKT-800S
  2 тип Моторно возило управувано компресори
  3 Структура Камион тело, монтирани на предниот панел Инсталација
  4 Управувач Дигитален, во кабината
  5 Ладилни R404a
  6 Волумен на садот 25CBM-35CBM(-20℃ )
  7 Тежина 415KG
  8 Напон Застани AC220V, 50Hz (60Hz), 3PH / AC380V, 50Hz, 3PH
  Под дизел мотор DC12V
  9 Drive Type Sub Engine
  единица на подготвеност
  10 моторот бренд Перкинс
  модел 402D-05
  зафатнина 0.51L
  Број на цилиндри Water cooling/2 cylinder
  11 компресор модел FK30/235TK
  зафатнина 235CC
  Број на цилиндри 2
  12 димензија Севкупно 1795*795*555mm
  Големина на испарувачот дупка 1245*310mm
  13 Способност за ладење Темп опсег 0 ℃ / + 30 ℃ -20 ℃ / + 30 ℃
  Sub Engine 6090w
  20767BTU
  3450w
  11765BTU
  Застани 4850w
  16538BTU
  2700w
  9207BTU

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !