TKT-40THIN караван Климатик

Краток опис:

■ Спецификации Карактеристики на TKT-40THIN низок профил караван Климатик: 1.Really моќен ладење удобност, поголема ефикасност, со мала тежина; 2.More стабилна работа, добро ниво на бучава; 3.Sleek обвивка дизајн намалува повлечете; 4.Погодни за стандард 360mm * 360mm отворање отвор; 5. Со не-зона осиромашуваат ладење R410a; 6.Axial фан произведува голем волумен на воздух да се излади на кондензаторот; 7. горните единици можат да бидат заменети со кутија за распределба на воздухот или канал; кутија 8.ACRG дистрибуција со целосно ...


 • Модел бр .: TKT-40THIN
 • Капацитет за ладење: 3800W
 • Капацитет на греење: 3800W
 • Ладилни: R410A
 • Моќност: 1450W
 • Upper единица големини (L * W * H): 788 * 632 * 256 mm
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации
  Карактеристики на TKT-40THIN низок профил караван Климатик:

  1.Really моќен ладење удобност, поголема ефикасност, со мала тежина;
  2.More стабилна работа, добро ниво на бучава;
  3.Sleek обвивка дизајн намалува повлечете;
  4.Погодни за стандард 360mm * 360mm отворање отвор;
  5. Со не-зона осиромашуваат ладење R410a;
  6.Axial фан произведува голем волумен на воздух да се излади на кондензаторот;
  7. горните единици можат да бидат заменети со кутија за распределба на воздухот или канал;
  Кутија 8.ACRG дистрибуција со целосно прилагодлив louvers и брзини вентилатор обезбеди само право ладење удобност;
  9.Removable и се перат филтер за да се задржи чистота;
  10.HP (топлинска пумпа) или PTC електричен грејач опционални;
  11.Designed од страна на познатиот американски учесник, особено монтирање на самоодни RV и приколки средната голем.

   

  ■ Технички податоци
  Technological data of TKT-40THIN Low-profile Caravan Air Conditioner:

  Модел бр. TKT-40THIN
  капацитет на ладење 3800W
  капацитет на греење 3800W
  Алтернативни електричен грејач 1500W
  Ладилни R410A
  компресор LG
  моќност 1450W
  Тековни 5.8A (220V)
  Напојување 220 ~ 240V / 50Hz / 1Ph & 110V, 60HZ
  Внатрешната рамка материјал EPP (експандиран полипропилен)
  Upper единица големини (L * W * H) 788 * 632 * 256 mm
  Нето маса 28KG

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !