Единици TKT-400F камион ладење

Краток опис:

■ Specifications TKT-400F Transport Refrigeration Unit (Keep Frozen) TKT-400F Truck Cooling Unit is specialized for small refrigerated truck body to keep frozen, powered by the engine of the vehicle, and it has great advantages in Fuel Saving, Environmental and Highly Efficient.※Exclusive Design for Refrigerated Truck Body 7CBM/3.2 Meters Body(-20℃ ) to Keep Frozen; ※Stream Line Design to Apply All Kinds of Truck Body; ※Big Cooling Capacity & Reliable Performance to Stand Against Hot &amp...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Име на производ: Камион ладење - TKT-400F (замрзната)
 • Тип: моторно возило управувано компресори
 • Структура: Камион тело, монтирани на предниот панел Инсталација
 • Компресор: Јап SD5S14 (138cc)
 • Одмрзнување: Автоматско одмрзнување топол гас
 • Ладилни: HFC-404A,1.5-1.6kg
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации
  TKT-400F Transport Refrigeration Unit (Keep Frozen)
  TKT-400F Truck Cooling Unit is specialized for small refrigerated truck body to keep frozen, powered by the engine of the vehicle, and it has great advantages in Fuel Saving, Environmental and Highly Efficient.※ Ексклузивно дизајн за камион-ладилник тело 7CBM/3.2 Meters Body(-20℃ ) to Keep Frozen;
  ※Stream Line Design to Apply All Kinds of Truck Body;
  ※Big Cooling Capacity & Reliable Performance to Stand Against Hot & Dusty Climatic Condition;
  ※ Лесен за инсталација и работа;
  ※ еколошки;
  ※ 36 месеци гаранција време по породувањето; 
  Technical Data:

  модел

  TKT-400F

  управувано тип

  Engine Driven

  инсталација

  монтирани на предниот панел

  Напон

  DC12V / 24V

  компресор

  JAP SD5S14 (138cc)

  Управувач

  Дигитален, во кабината

  капацитет на ладење

  -20℃-1804 W/6150 BTU

  0℃-3666 W /12500 BTU

  Волумен на садот

  7CBM/3.2 Meters Body (-20℃ )

  Ладилни

  HFC-404A, 1.5-1.6Kg

  кондензаторот

  Намотка

  Copper Tube / Aluminum Fin

  Фан бр

  2 Fans, DIA 250MM

  димензија

  1050*470*310 mm

  испарувач

  Намотка

  Copper Tube / Aluminum Fin

  Вентилатор бр

  2 Blowers, DIA 230MM

  Проток на воздух

  1120m3/h

  димензија

  1006*590*188mm

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !