TKT-400B (автобус должина

Краток опис:

■ Спецификации Опис на TKT-400B покривот на автобус Климатик: TKT-400B е наменета за 13-14M градски автобус, тренер и Меѓуградската автобуска (55 ℃ Температура на околината). Тоа е познат во средината на Исток, Јужна Америка, Европа, Јужна Африка и во Азија, бидејќи на висок капацитет за ладење и сигурен настап. Таа има големи предности како што следува: ※ висок капацитет за ладење и сигурен перформанси Погоден за повеќето места во светот; ※ тек линија дизајн да се аплицира на сите видови на автобуси; ※ еколошки; ※ Евтини ...


 • Модел бр .: TKT-400B
 • Капацитет за ладење: 40 KW / 136400BTU / 34400Kcal / ч
 • Возење Модел Мотор Директен Управувано
 • Димензија на покрив врвот единица :: 4670 * 1830 * 210mm
 • Инсталација: покрив врвот
 • Примена: 12-14M градски автобус, тренер и Меѓуградската автобуска (55 ℃ Температура на околината)
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации

  Опис на TKT-400B покривот Автобуска Климатик:
  TKT-400B е наменета за 13-14M градски автобус, тренер и Меѓуградската автобуска (55 ℃ Температура на околината). Тоа е познат во средината на Исток, Јужна Америка, Европа, Јужна Африка и во Азија, бидејќи на висок капацитет за ладење и сигурен настап. Таа има големи предности како што следува:

  ※ висок капацитет за ладење и сигурен перформанси Погоден за повеќето места во светот;
  ※ тек линија дизајн да се аплицира на сите видови на автобуси;
  ※ еколошки;
  ※ Евтини цена со висок квалитет;
  ※ 36 месеци гаранција време по породувањето;

   

  ■ Технички податоци

   Технички параметри на  TKT-400B Rooftop Bus Air Conditioner:

  Име на производ

  Тренер / градски автобус Климатик

  Модел број

  TKT-400B

  Структура

  Покривот Топ Модел

  капацитет на ладење

  40 kW / 136400BTU / 34400Kcal / h

  проширување вентил

  Danfoss, 9,6 T

  Напон

  DC24V

  Потрошувачка на енергија

  106A

   

  кондензаторот

  Количина на кондензаторот фан

  6 компјутери

  Кондензаторот серпентина тип

  Бакарна цевка и алуминиум перка

  Кондензаторот проток на воздух

  14400M3 / H

   

  испарувач

  Количина на испарувачот Вентилатор

  8 компјутери

  Испарувач серпентина тип

  Бакарна цевка и алуминиум перка

  Испарувач проток на воздух

  9020M3 / H

  Ладилни

  R134a, 9.5 ~ 9.8KGS

  Димензија на покрив врвот единица

  4670 * 1830 * 275MM

  Тежина за покрив врвот

  195KG

   

  компресор

   

  Бренд и Модел бр .: Бок (Германија), FX40 755k

  Зафатнина: 755CC

  Макара Тип: 2A2B

   

  Алтернатор & Капацитивност кутија

  Бренд и Модел бр .: BOSCH (САД)

  Тип: F042308017455 150A, Batteryless

  Capacitance Сандаче: SZXG-III

  апликација

  12-14M градски автобус, тренер и Меѓуградската автобуска (55 ℃ Температура на околината)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !