TKT-380B (автобус Должина <12.8M)

Краток опис:

■ Спецификации покрив Топ Модел TKT-380B автобус климатик е наменета за 11-12.8M градски автобус, тренер и Меѓуградската автобуска (38 ℃ Температура на околината). Тоа е познат во средината на Исток, Јужна Америка, Европа, Јужна Африка и во Азија, бидејќи на висок капацитет за ладење и сигурен настап. Таа има големи предности како што следува: ※ висок капацитет за ладење и сигурен перформанси Погоден за повеќето места во светот; ※ тек линија дизајн да се аплицира на сите видови на автобуси; ※ еколошки; ※ Евтини цена со висок ...


 • Модел бр .: TKT-380B
 • Капацитет за ладење: 38KW / 129580BTU
 • Возење Модел Мотор Директен Управувано
 • Димензии: 4670x1830x275MM
 • Инсталација: покрив врвот
 • Примена: Голема автобус, градски автобус, тренер, туристички автобус помалку од 12.8M;
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации
  Покрив Топ Модел
  TKT-380B автобус климатик е наменета за 11-12.8M градски автобус, тренер и Меѓуградската автобуска (38 ℃ Температура на околината). Тоа е познат во средината на Исток, Јужна Америка, Европа, Јужна Африка и во Азија, бидејќи на висок капацитет за ладење и сигурен настап. Таа има големи предности како што следува:

  ※ висок капацитет за ладење и сигурен перформанси Погоден за повеќето места во светот;
  ※ тек линија дизајн да се аплицира на сите видови на автобуси;
  ※ еколошки;
  ※ Евтини цена со висок квалитет;
  ※ 36 месеци гаранција време по породувањето;

   

  ■ Технички податоци

  Технички параметри на TKT-380B автобус климатизација

  Модел број TKT-380B
  Структура Покривот Топ Модел
  капацитет на ладење 38KW / 129580BTU / 29.770 Kcal / h
  компресор Бок Fx40 655k
  проширување вентил Danfoss, 9,6 T
  Напон DC24V
  Потрошувачка на енергија 95A
  кондензаторот Количина на кондензаторот фан 5 компјутери
  Кондензаторот серпентина тип Бакарна цевка и алуминиум перка
  Кондензаторот проток на воздух 11550M3 / H
  испарувач Количина на испарувачот Вентилатор 8 компјутери
  Испарувач серпентина тип Бакарна цевка и алуминиум перка
  Испарувач проток на воздух 9020M3 / H
  алтернатор Бош, 150A батерија помалку
  Ладилни R134a
  Димензија на покрив врвот единица 4670x1830x275MM
  Тежина за покрив врвот единица 190KG

  Изборно : греење перформанси е прифатливо;


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !