TKT-30UB караван Климатик

Краток опис:

■ Спецификации Карактеристики на TKT-30UB Под-кревет караван Климатик: 1.Concealed инсталација под маса, софа, кревет или шкаф, итн. Невидливи надворешна единица, се резервираат фасада караван е. 2.One парче ЕПП рамка, нискиот шум, ниска вибрација. 3.Mini димензии, лесен за инсталација и одржување. 4.Air дистрибуирани equably и флексибилно целиот простор преку 3 отвори и мека цевки, поудобно. 5. отворен простор за циркулација на воздух преку подот или ѕидот; без бучава проблем измачува соседи преку ет ...


 • Модел бр .: TKT-30UB
 • Капацитет за ладење: 2500W
 • Капацитет на греење: 2500W
 • Ладилни: R410A
 • Upper единица големини (L * W * H): 734 * 398 * 296 mm
 • Нето тежина: 27.8KG
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации
  Карактеристики на TKT-30UB Под-кревет Караван Климатик:

  1.Concealed инсталација под маса, софа, кревет или шкаф, итн. Невидливи надворешна единица, се резервираат фасада караван е.
  2.One парче ЕПП рамка, нискиот шум, ниска вибрација.
  3.Mini димензии, лесен за инсталација и одржување.
  4.Air дистрибуирани equably и флексибилно целиот простор преку 3 отвори и мека цевки, поудобно.
  5. отворен простор за циркулација на воздух преку подот или ѕидот; без бучава проблем измачува соседи преку подот.
  6. И топлински пумпи и 500W електричен грејач се стандард во снабдувањето, повисоки EER / COP.
  7.Both жичен далечински управувач и контрола на ѕид-рампа се стандард снабдување.
  8. Еколошки фреон R410A.
  9. Дизајниран според европски и Австралија тренд Р.В., со производство искуства на Под-клупата A / C над 10 години.

   

  ■ Технички податоци
  Технолошки податоци на TKT-30UB Под-кревет караван Климатик:
   
  Модел бр. TKT-30UB
  капацитет на ладење 2500W
  капацитет на греење 2500W    
  Дополнителни електричен грејач 500W
  моќност 750W (+ 500W електричен грејач)
  Тековни 3.9A (+ 2.3A електричен грејач)
  Напојување 220 ~ 240V / 50Hz / 60HZ 1Ph & 110V, 60HZ
  Ладилни R410A
  Единица големини (L * W * H) 734 * 398 * 296 mm
  Нето маса 27.8KG
  компресор Rechi (Тајван)
  Вкупно Рамка Материјал едно парче ЕПП (експандиран полипропилен)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !