TKT-20ES (2.0 KW, Split)

Краток опис:

TKT-20ES камион Климатик (Електрични AC) Сплит Модел TKT-20ES камион Климатик е една комплетна електрична камион Климатик за камиони, приколки, моторни дома и караван. Исто така може да работи кога моторот е изгаснат, со што ладна средина за возачот да имаат добар сон. Што повеќе, многу возачи го користат тоа за време на возењето за да се заштеди гориво. TKT-20ES се продава добро во САД, Мексико, Блискиот и Јужна Америка, Австралија, Блискиот Исток, Јужна Африка, Европа и други земји во Азија, бидејќи на ...


 • Модел бр .: TKT-20ES камион Климатик
 • Капацитет за ладење: 2.0KW / 8525BTU
 • : Режим на придвижување Управувано батерија
 • Димензии: Condenser: 480*252*669mm Evaporator: 458*320*162mm
 • Инсталација: Сплит дизајн, Вол Назад инсталација
 • Примена: Тешки камион, камион, рударски машини, моторни дома итн
 • детали за производот

  Тагови производ

  TKT-20ES камион Мермер ditioner (Електрични AC)

   

  Сплит модел

  TKT-20ES камион Мермер ditioner е една комплетна електрична камион Климатик за камиони, приколки, моторни дома и караван. Исто така може да работи кога моторот е изгаснат, со што ладна средина за возачот да имаат добар сон. Што повеќе, многу возачи го користат тоа за време на возењето за да се заштеди гориво. 

  TKT-20ES се продава добро во САД, Мексико, Блискиот и Јужна Америка, Австралија, Блискиот Исток, Јужна Африка, Европа и други земји во Азија, поради тек линија изглед, Биг ладење капацитет, сигурен перформанси, еколошки, лесна инсталација и функционирање, нискиот шум, евтина цена и ниска струја за долго време на работа, 8-9 часа работа полнат време.

   

  ※ Сплит дизајн, тек линија изглед;
  ※ Голем капацитет на ладење, аплицирани во голема мера во Секој Жешка место во светот;
  ※ Лесен за инсталација и работа;
  ※ ниска струја за долго време на работа, 8-10 часа работа полнат Едно време;
  ※ низок шум за да се обезбеди мирна атмосфера за Уморни Dirver
  ※12 Months Warranty Time After Delivery;

   

  ■ Технички податоци

  Технички параметри на TKT-20ES камион Климатик:

  Модел број TKT-20ES
  Структура Сплит модел
  капацитет на ладење 2.0KW (2153 kcal / H, 8525 BTU)
  компресор Electrical Compressor 18cc
  Напон DC12V DC24V
  Стандардна вкупните тековни 80A 40A
  кондензаторот Количина на кондензаторот фан 1 компјутер
  Кондензаторот проток на воздух 2000m3 / H
  кондензаторот Тежина 32.5Kg
  испарувач Количина на испарувачот Вентилатор 1 компјутер
  Испарувач проток на воздух 900M3 / H
  испарувач Тежина 5.5Kg
  заштита притисок Висок притисок 2.65MPa
  Низок притисок 0.05MPa
  Ладилни R134a, 0.9kg
  димензија кондензаторот 480*252*669mm 
  испарувач 458*320*162mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !