TKT-20ER (2.5kW, покрив врвот)

Краток опис:

TKT-20ER Truck Air Conditioner(Electric AC)   Roof Top Model TKT-20ER truck ac system is one Complete Electrical Air Conditioner for Truck, Trailer, Motor home and Caravan, Roof Top Design. It can also work when the engine is off, making cool environment for the driver to have a good sleep. What’s more, many drivers are using it while driving to save fuel.  TKT-20ER is sold well in the USA, Mexico, Mid & South America, Australia, Mid East, South Africa, Europe and other country in Asia, ...


 • Модел бр .: TKT-20ER
 • Капацитет за ладење: 2.5kW / 9207BTU
 • : Режим на придвижување Управувано батерија
 • Димензии: 866X820X404MM (L.W.H)
 • Инсталација: покрив врвот
 • Примена: Тешки камион, камион, рударски машини, моторни дома итн
 • детали за производот

  Тагови производ

  TKT-20ER Truck Air Conditioner(Electric AC)

   

  Покривот Топ Модел
  TKT-20ER камион AC систем е една комплетна електрична Климатик за камиони, приколки, моторни дома и караван, покрив врвот дизајн. Исто така може да работи кога моторот е изгаснат, со што ладна средина за возачот да имаат добар сон. Што повеќе, многу возачи го користат тоа за време на возењето за да се заштеди гориво. 

  TKT-20ER се продава добро во САД, Мексико, Блискиот и Јужна Америка, Австралија, Блискиот Исток, Јужна Африка, Европа и други земји во Азија, поради тек линија изглед, Биг ладење капацитет, сигурен перформанси, еколошки, лесна инсталација и функционирање, нискиот шум, евтина цена и ниска струја за долго време на работа, 8-9 часа работа полнат време.

   

  ※ покрив врвот дизајн, тек линија изглед;
  ※ Голем капацитет на ладење, аплицирани во голема мера во Секој Жешка место во светот;
  ※ Лесен за инсталација и работа;
  ※ низок шум за да се обезбеди мирна атмосфера за Уморни Dirver
  ※12 Months Warranty Time After Delivery; 

   

  ■ Технички податоци

  Technical Parameters of TKT-20ER Truck Air Conditioner:

  Модел број

  TKT-20ER

  Структура

  Покривот Топ Модел

  капацитет на ладење

  2.5 KW / 9207 BTU / 2325 Kcal / ч

  компресор

  Electrical Compressor 18cc

  Напон

  DC12V

  DC24V

  Стандардна вкупните тековни

  83A

  42A

  кондензаторот

  Количина на кондензаторот фан

  2 компјутери

   

  Кондензаторот проток на воздух

  2000m3 / H

   

  испарувач

  Количина на испарувачот Вентилатор

  1 компјутер

   

  Испарувач проток на воздух

  900M3 / H

   

  заштита притисок

  Висок притисок

  3.34MPa

  Низок притисок

  0.03MPa

  Ладилни

  R134a, 1.0kg

  Димензија на покрив врвот единица

  866X820X404MM


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !