Единици TKT-200F камион ладење

Краток опис:

■ Specifications TKT-200F Truck Refrigeration Unit (Keep Frozen) TKT-200F small refrigeration is specialized for small refrigerated truck body to keep frozen, powered by the engine of the vehicle, and it has great advantages in Fuel Saving, Environmental and Highly Efficient. ※Exclusive Design for Refrigerated Truck Body 4CBM (-20 Deg. C) to Keep Frozen; ※Stream Line Design to Apply All Kinds of Truck Body; ※Big Cooling Capacity & Reliable Performance to Stand Against Hot & Dusty Cli...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Име на производ: Камион ладење - TKT-200F (замрзната)
 • Тип: Vehicle Engine Driven
 • Структура: Камион тело, монтирани на предниот панел Инсталација
 • Компресор: Јап SD5S14 (138cc)
 • Контролор: Digital, во кабината
 • Волумен на садот: HFC-404A, 1.2-1.4Kg
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации

  TKT-200F Единица камион ладење (Keep Frozen)

  TKT-200F small refrigeration is specialized for small refrigerated truck body to keep frozen, powered by the engine of the vehicle, and it has great advantages in Fuel Saving, Environmental and Highly Efficient.

  ※Exclusive Design for Refrigerated Truck Body 4CBM (-20 Deg. C) to Keep Frozen;
  ※Stream Line Design to Apply All Kinds of Truck Body;
  ※Big Cooling Capacity & Reliable Performance to Stand Against Hot & Dusty Climatic Condition;
  ※ Лесен за инсталација и работа;
  ※ еколошки;
  ※ 36 месеци гаранција време по породувањето;

  Technical Data of TKT-200F Truck Refrigetion Unit:

  модел

  TKT-200F

  управувано тип

  Engine Driven

  инсталација

  монтирани на предниот панел

  Напон

  DC12V / 24V

  компресор

  JAP SD5S14 (138cc)

  Управувач

  Дигитален, во кабината

  капацитет на ладење

  -20℃-1330 W/4530 BTU

  0℃-2800 W /9550 BTU

  Волумен на садот

  4CBM/2.2 Meters Body (-20℃ )

  Ладилни

  HFC-404A, 1.2-1.4Kg

  кондензаторот

  Намотка

  Copper Tube / Aluminum Fin

  Фан бр

  1 Fan, DIA 280MM

  димензија

  789*450*212 mm

  испарувач

  Намотка

  Copper Tube / Aluminum Fin

  Вентилатор бр

  1 Blower(Turbo)

  Проток на воздух

  955m3/h

  димензија

  1010*593*185mm


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !