Единици TKT-200E Ван ладење

Краток опис:

■ Specifications TKT-200E (Keep Fresh-Battery Driven) TKT-200E is specialized for small cargo van to keep fresh. It is powered by the battery of the vehicle, and has great advantages in environmental and highly efficient.※Designed for Cargo Van Up to 8 CBM (-5℃) & 12 CBM (0 ℃) to Keep Fresh; ※Easy Installation & Operation;  ※Low Current, Long Time Running & High-Low Voltage Protection; ※Environment Friendly; ※36 Months Warranty Time After Delivery;  ■ Technical Data Items ...


 • Име на производ: Ван ладење - TKT-200E
 • Компресор: Електричен компресор (18cc)
 • Контролор: Digital, во кабината
 • Волумен на садот: 2CBM-4CBM (-5 ℃)
 • Ладилни: Ладилни: R134a
 • Струја: 12V DC-56а / 24V DC - 28а
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации
  TKT-200E (Keep Fresh-Battery Driven)
  TKT-200E is specialized for small cargo van to keep fresh. It is powered by the battery of the vehicle, and has great advantages in environmental and highly efficient.※Designed for Cargo Van Up to 8 CBM (-5℃) & 12 CBM (0 ℃) to Keep Fresh;
  ※Easy Installation & Operation; 
  ※Low Current, Long Time Running & High-Low Voltage Protection;
  ※ еколошки;
  ※ 36 месеци гаранција време по породувањето; 
  ■ Технички податоци
  предмети податоци
  Име на производ Ван ладење — TKT-200E
  управувано тип Battery Driven Compressor Complete Electrical Refrigeration System
  Структура Roof Top Model / Cargo Van/Truck Body, Roof Top Installation
  компресор Electrical Compressor(18cc)
  Напон DC12V / 24V
  Волумен на садот 2CBM-4CBM(-5℃ )
  Управувач Дигитален, во кабината
  Потрошувачка на енергија 64A(12V)
  32A(24V)
  кондензаторот Намотка Бакарна цевка и алуминиум перка
  Фан бр 1
  димензија 865*660*210 mm
  испарувач Намотка Бакарна цевка и алуминиум перка
  Вентилатор бр 1
  Проток на воздух 1300 m3 / h
  димензија 610 * 530 * 167 mm
  Ладилни R134a,0.9-1.1kg
  Тековни 12V DC—56A / 24V DC–28A
  инсталација колекции Гумени црева, се исцеди водата црева, кабли Etc
  капацитет на ладење -5Deg-1235W/4212 BTU
  0Deg-1430W/4880 BTU
  вкупна тежина 75kg
  Recommend 4*100A.H Battery, Van Body Insulation Thickness 60mm-75mm

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !