Единици TKT-200C камион ладење

Краток опис:

■ Specifications TKT-200C Truck Refrigeration Unit (Keep Fresh) TKT-200C small truck refrigeration is specialized for small refrigerated truck body to keep fresh, powered by the engine of the vehicle, and it has great advantages in fuel saving, environmental and highly efficient. ※Special Design for Refrigerated Truck Body 3CBM/2.2 Meters Body (-5℃ ) to Keep Fresh; ※Stream Line Design to Apply All Kinds of Truck Body; ※Big Cooling Capacity & Reliable Performance to Stand Against Hot &am...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Име на производ: Камион ладење - TKT-200C
 • Тип: моторно возило управувано компресори
 • Структура: Камион тело, монтирани на предниот панел Инсталација
 • Компресор: JAP SD5S14 (138cc)
 • Контролор: Digital, во кабината
 • Волумен на садот: 3CBM/2.2 Meters Body (-5℃ )
 • детали за производот

  Тагови производ

  ■ Спецификации

  TKT-200C Truck Refrigeration Unit (Keep Fresh)

  TKT-200C small truck refrigeration is specialized for small refrigerated truck body to keep fresh, powered by the engine of the vehicle, and it has great advantages in fuel saving, environmental and highly efficient.

  ※Special Design for Refrigerated Truck Body 3CBM/2.2 Meters Body (-5℃ ) to Keep Fresh;

  ※Stream Line Design to Apply All Kinds of Truck Body;

  ※Big Cooling Capacity & Reliable Performance to Stand Against Hot & Dusty Climatic Condition;
  ※ Лесен за инсталација и работа;
  ※ еколошки;
  ※ 36 месеци гаранција време по породувањето;

  Technical Data of TKT-200C Truck Refrigeration Unit(Keep Fresh)

  модел

  TKT-200C

  управувано тип

  Engine Driven

  инсталација

  монтирани на предниот панел

  Напон

  DC12V / 24V

  компресор

  JAP SD5S14 (138cc)

  Управувач

  Дигитален, во кабината

  капацитет на ладење

  -5℃-1440 W/4900 BTU

  0℃-1870 W /6370 BTU

  Волумен на садот

  3CBM/2.2 Meters Body (-5℃ )

  Ладилни

  HFC-134A, 0.9-1.0Kg

  кондензаторот

  Намотка

  Copper Tube / Aluminum Fin

  Фан бр

  1 Fan, DIA 280MM

  димензија

  789*450*212 mm

  испарувач

  Намотка

  Copper Tube / Aluminum Fin

  Вентилатор бр

  1 Blower, DIA 230MM

  Проток на воздух

  610m3/h

  димензија

  706*595*190mm


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !