за нас

Преглед на претпријатието :

TKT, како прво и водечки производител на клима уред автобус и камион ладење во Кина, е посветен на производство на климатик сигурен, ефикасен и економичен автобус и камион ладење за светот.

Во Кина, ние сме биле за производство на високо квалитетни производи, како ОЕМ да Yutong автобус и CIMC компанија од 1998 година Ние сме еден од највлијателните производител на автобус и камион-ладилник во Кина. До сега, нашите производи почнаа да се запознаат со 65 земји во Европа, Азија, Северна Америка, Јужна Америка и Африка, заработува висок углед и одржлив раст на сите пазари.

Сите TKT производи, вклучувајќи камион ладење и балсам автобус воздух, се CE потврдија за целата изведба, а нашата компанија е сертифицирана со ISO9001: 2008. Најважно е дека сигурен перформанси на нашите производи е докажано од страна на клиентите од повеќе од 70 земји, особено многу топла земји, како што се Мексико, Колумбија, Катар и Саудиска Арабија, итн

TKT постојано ќе се концентрираме на нашите напори на производи со висок квалитет, најдобра услуга и техничка иновација за системот за ладење на светот. Без разлика каде се наоѓате, TKT ќе ви биде силна back-up и доверливи партнери во Кина засекогаш.

DJI_0066.MOV.Still001 20180102153138

Напредна технологија :

1) донесува висока технологија за да се добие супер кул за автобус и камион;

2) Изберете добавувачи од целиот свет, и да соработува со Светската Топ Бренд како партнери, како што се Bitzer, Бок, Данфос, Sanden, Valeo, Alco и Goodyear и др;

3) Германија Увоз машина за производство на кондензаторот и испарувачот калем за да се задржи висок квалитет од првиот чекор;

4) прва класа тест лабораторија со американски Увезувањето машина да се има најдобри перформанси и Најниска Неуспехот стапка за секој производ;

1212 20180102151354

Стручен тим :

1) 25 инженери со Мајсторот и докторот степен да ви обезбеди техничка помош во секое време;

2) 61 инженери со диплома за да обезбеди 24 часа онлајн сервис;

3) 480 работници со 4-8 години Монтажа искуство да се гарантира сите Детали за време на периодот на производство;

4) професионални меѓународна продажба лица да обезбеди 7x24 служба, и ќе ви помогне да заработи повеќе пари и заштеди на трошоците на секој аспект на вашиот купување и соработка со TKT;

5) 45 По продажбата на работници во Кина и комплетните продажни синџири во 58 земји за да ви обезбеди совршена по продажбата на услуги;

Ве молиме Уживајте во вашиот Патување соработка со термо Kingtec.


WhatsApp Online Chat !